ניקיון ספות אצל מומחים

מדוע לנקות ספות, שטיחים וריפודים אצל מומחים?

השקעתם בעיצוב הבית, רכשתם ספות, ריהוט מרופד ושטיחים שנותנים לבית מראה אופנתי ומעודכן. הספות מזמינות להתרווח עליהן בנוחות והשטיח אידיאלי למשחק עבור הילדים. במשך הזמן הספות והשטיחים צוברים אבק, לכלוך כתמי אוכל וקפה שלא יורדים בניקוי שטחי.

ניקיון ספות, ריפודים ושטיחים

תוכלו לשמור על ניקיון ספות וריפודים בתכשירים ביתיים אותם ניתן לרכוש בסופרמרקט. רכשו תכשירים מתאימים לסוג הבד של הספות. ריפודים נשלפים ניתן לכבס במכונת כביסה.

סוגי בדים נפוצים לספות:

בד טבעי. כותנה, משי, פשתן. סוג שנעים למגע אך קולט כתמים במהירות.

בד סינטטי. עם סיבי פוליאסטר ומיקרופייבר הידועים כדוחי נוזלים. מחזיקים לאורך זמן אך מגעם פחות נעים.

עור. העור עובר תהליך עיבוד שנותן לו מראה מהודר. מחזיק לאורך זמן וקל יחסית לניקוי. קיים גם עור תעשייתי (סקאי) שהטיפול בו הוא מעט שונה מהטיפול בעור רגיל.

לעיתים ניקיון ספות באופן עצמאי אינו מספיק. לשמירה על מראה חדש ורענן של הספות כדאי לפנות לאיש מקצוע מומחה שיבצע ניקיון לספות בהתאם לסוגי הבד והעור השונים.

ניקיון של השטיחים, ניתן לבצע באופן עצמאי אך לאורך זמן השטיחיםצוברים חול ולכלוך. סוג האריגה והחוטים מהם עשוי השטיח משפיע על אופן הניקוי. איש מקצוע שיטפל בשטיחים יסייע בשמירת השטיח לאורך זמן, במיוחד כשמדובר בשטיחים היקרים.

ניקוי ספות

מהם היתרונות בביצוע ניקיון ספות ושטיחים על ידי מומחים?

1.    איש המקצוע יציע במסגרת השרות, אבחון סוג הבד ואת סוג הניקוי המתאים.נחפש את איש המקצוע שייתן חוות דעת והצעת מחיר בבית הלקוח. לחסכון בעלויות בהזמנת איש מקצוע כדאי לבחור מספר פריטים לניקיון, כך עלות הניקיון לפריט תהיה זולה יותר.

2.    ניקוי לכלוך קשה ושומני והוצאת ריחות לא נעימים. בבית פעיל של משפחה עם ילדים, הלכלוך הוא בלתי נמנע ולעיתים לא ניתן להוציא את הכתמים המצטברים עם הזמן באופן עצמאי. עם הזמן יכול לעלות ריח לא נעים מהריפוד או מהשטיח שרק טיפול מקצועי יכול להפיג אותם.

3.    מניעת נזקים לבד הריפוד לאורך זמן. ניקיון ספות שטיחים וריפודים באופן עצמאי ולאורך זמן עלול לגרום לנזקים לבד. עלולים להיות כתמים שנובעים משפשוף יתר, ניקוי רב מדי או סדקים בספות מעור, כאלה שכבר לא ניתן לטפל בהם לבד.

4.    מניעת עובש. ניקיון עצמאי עלול לגרום לעובש מצטבר בגלל שהריפוד לא מתייבש כראוי. ניקוי מקצועי ושאיבה חזקה של חומרי הניקוי ימנעו את הצטברות העובש.

5.    טיפול בריפודים שאינם נשלפים.ברחבי הבית ריפודים מסוגים שונים שאינם נשלפים לכביסה, כגון ריפוד כסאות, מזרנים, ראשי מיטה מרופדים, כורסאות שונות. לניקוי יסודי, אחת לתקופה של ריהוט זה מומלץ להביא איש מקצוע מומחה.

6.    חומרי ניקוי מקצועיים ומכשור תעשייתי. שימוש יתר בחומרי ניקוי ביתיים עלול להזיק לבד ובמקום להפוך אותו לנקי יותר יציף מעלה את הלכלוך והבד ישחיר. איש המקצוע יתאים את חומר הניקוי ואת המכשור המתאים.

בתקופה האחרונה קיימת מודעות גבוהה להשפעתם המרעילה של חומרי ניקוי על איכות האוויר בבית. במיוחד מסוכנת השפעת חומרי הניקוי על ילדים קטנים. קיימים חומרי ניקוי ידידותיים לסביבה. בדקו עם איש המקצוע האם יוכל להשתמש בחומרי ניקוי אלה.

לסיכום

קיימים מספר יתרונות לניקוי ספות ושטיחים על ידי אנשי מקצוע מומחים. ניקוי ספות באופן עצמאי אפשרי, אך רק ניקוי מקצועי יסייע לשמור על הריהוט והשטיחים שלכם לאורך זמן.