פוליש פרקטים

אם אתם הבעלים הגאים של רצפת פרקט, הרי שאתם כבר יודעים כמה קל לתחזק את הפרקט וכמה מדובר על חיפוי נהדר. שכיחות הפרקט הפכה מאוד נפוצה כיום ולכן רבים בוחרים בו, יחד עם זאת, אין ספק כי מי שלא מתחזק נכונה את הפרקט, עתיד למצוא את עצמו מחוייב בחידוש או התקנה מחדש של הפרקט בתוך זמן קצר יחסית.

בשורות הבאות, מומחי "פוליש תפארת" יעניקו לכם מספר טיפים לתחזוקה נכונה של רצפת הפרקט שלכם. הבה נתחיל…

סוד הפוליש

רצפות הפרקט עשויות עץ או דמוי עץ. ישנם לא מעט סוגי פרקט ולכן לכל סוג יש את התכשירים ואופי התחזוקה שלו. בעבור התחזוקה השוטפת, מומלץ להעזר בתכשירי ניקוי מותאמים לפרקט הקיים בבית. עלות חומרי הניקוי האלו היא נמוכה יחסית ואינה מחייבת בעבודה קשה. כמו כל מוצר בו נעשה שימוש רב, ישנו בלאי שחיקה טבעי וכך גם הפרקט המאבד עם השנים מצבעו ומהמראה הטבעי שלו. כדי לשמר את מראה הפרקט לאורך זמן, כמו גם להעניק לו הגנה נוספת מפני סימני שריטות ושחיקה, מומלץ לבצע באופן חצי שנתי עד שנתי, פוליש לפרקט. פוליש זה, הוא ייעודי ומתוכנן כולו בעבור סוגי הפרקט הקיימים. למעשה, באמצעות הפוליש מושגות מספר מטרות בד בבד, האחת ריענון מראה הפרקט והענקת מראה חדש והשנייה, תוספת וחיזוק ההגנה מפני שריטות.

ישנם אזורים שונים ברחבי ישראל והעולם כולו, בהם יש לבצע את חידוש הפרקט בתדירות גבוהה יותר, בשל מזג האוויר וכדומה. למען הדוגמא, כאשר מדובר על רצפת פרקט באחת מהארצות הקרות באירופה, הרי שיש לבצע חידוש פרקט באופן תכוף יותר. כאשר מדובר על רצפת פרקטים בפתח תקווה, הרי שהטווח שבין 6-12 חודשים, הוא הטווח המומלץ לביצוע פוליש.

תהליך העבודה

ישנם מספר שלבים לביצוע פוליש לפרקט וכולם, ללא יוצא מן הכלל, מוטב שיבוצעו על ידי המקצוענים ובעלי הניסיון. לעיתים, חיסכון בעלות פוליש מקצועי, עתידה להסתיים בהוצאות נוספות בשל טיפול לא נכון והסבת נזקים לרצפת הפרקט.

ראשית, נפנה את כל מה שנמצא על הרצפה, זאת בכדי לאפשר אזור סטרילי ובעל מרחב תמרון מלא. לאחר מכן, יש לנקות את הפרקט באופן יסודי ולוודא כי אין לכלוך ואבק. לאחר שהרצפה התייבשה באופן מלא, נחל בעבודה הפוליש וניצוק את החומרים הייעודיים. בעזרת כלים ייעודיים, נחליק את חומרי הפוליש ונחזור על פעולה זו מספר פעמים, עד להגעה לתוצאה הרצויה, שהיא כיסוי רצפת הפרקט באופן מלא. לבסוף, לאחר שפעולות הפוליש הסתיימו, יש להמתין מספר שעות עד לשימוש והחזרת הרהיטים למקומם.

לסיכום, אין ספק כי פוליש לפרקט הוא דבר נחוץ והכרחי